Kütüphane/Çalışma Salonu Başvuru Şartları

1. Başvuru Süreci

–          Başvuru Adresi: Başvurular yalnızca siirtinovasyonmerkezi.com web sitesinde yer alan Başvurular sekmesi altında bulunan başvuru formu aracılığıyla alınır.

–          Başvuru Tarihleri ve İlanı: Başvurular aylık olarak her ayın son haftasında alınır. Sonuçlar her ayın sonunda siirtinovasyonmerkezi.com adresi duyurular sayfasından ilan edilir. Kayıt hakkı kazanan bireyler ilgili ayın ilk 3 iş günü içinde kayıt için gerekli evrakları Siirt İnovasyon Merkezi’nde bulunan Siirt İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge birimine elden teslim eder.

–          Başvuru Formu: Başvuru formunda bireyler kişisel bilgilerini, eğitim durumlarını ve  Kütüphane/Çalışma Salonu’nu  kullanma nedenlerini belirtmelidir.

–          Kullanım Süresi: Seçilen bireyler, Kütüphane/Çalışma Salonu hizmetinden 1 ay boyunca kendisine tanımlanan bireysel çalışma masasını kullanma hakkına sahiptirler. Bir sonraki ay Kütüphane/Çalışma Salonu hizmetinden faydalanmak isteyen bireylerin tekrar başvuruda bulunmaları gerekmektedir.

2. Kayıt Koşulları

–          Kimlik Doğrulama: Seçilen bireyler, kayıt sırasında geçerli bir kimlik belgesinin kopyasını sunmalıdır.

–          Eğitim Bilgileri: Seçilen bireylerin mevcut eğitim durumlarına dair resmi belgelerden herhangi bir tanesi (öğrenci kimliği,  öğrenim belgesi vb.) elden teslim etmesi gereklidir.

–          Değerlendirme Süreci: Seçimler başvuru sırasına göre yapılacaktır. Kütüphane/Çalışma Salonunda toplam 45 adet bireysel çalışma masası bulunmaktadır. ilk defa başvuruda bulunan ve daha önce Kütüphane/Çalışma Salonundan hiç faydalanmayan bireyler arasından başvuru sırasında göre ilk 45 kişi seçilecektir. Kayıt yaptırmayan olması durumunda yedek listeden başvuru sırasına göre öncelik hiç Kütüphane/Çalışma Salonundan faydalanmamış olan bireyler olmak üzere yedekler Kütüphane/Çalışma Salonundan yararlanma hakkı kazanacaktır.

3. Evrak ve Belgeler

–          Evrak Teslimi: Seçilen bireylerin, gerekli evrakları belirlenen süre içinde etüt merkezine elden teslim etmeleri gerekmektedir.

–          Veli İzni:18 yaş altı bireyler kayıt esnasında siirtinovasyonmerkezi.com adresinde Belgeler sekmesinde yer alan veli izin belgesinin imzalı halini elden teslim etmek zorundadır.

–          Kayıt İptali: Yanlış veya eksik bilgi verilmesi durumunda kayıt iptal edilir.

4. Çalışma Saatleri

–          Genel Çalışma Saatleri:  Kütüphane/Çalışma Salonu , hafta içi her gün sabah saat 09.00’dan öğlen 12.00’ye ve öğleden sonra saat 13.00’dan 16.00’ya kadar iki oturum şeklinde kullanıma açık olacaktır. Her birey sadece bir oturum boyunca Kütüphane/Çalışma Salonundan faydalanabilecektir.

                         Sabah Oturumu: 09.00-12.00 arası.

                         Öğlen Oturumu: 13.00-16.00 arası.

–          Giriş-Çıkış Kuralı: Belirlenen çalışma saatleri dışında öğrenciler içeri alınmayacaktır. Kütüphane/Çalışma Salonunu yalnızca o ay için seçilen bireyler kullanılacaktır.

Kütüphane/Çalışma Salonunun tüm kullanım hakları ve kuralları Siirt İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge Birimi tasarrufundadır. 

Başvuru Formu için tıklayınız.

Scroll to Top