Siirt Sosyal Yaşam ve İnovasyon Merkezi’nin Açılışı Yapıldı.

Siirt Valisi/Belediye Başkanı Vekili Sayın Dr. Kemal Kızılkaya, Dicle Kalkınma Ajansı (DİKA) tarafından finanse edilen, Valiliğimiz ve Siirt İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hayata geçirilerek, Ar-Ge birimi bünyesinde kurulan ‘Sosyal Yaşam ve İnovasyon Merkezi’nin açılışını kıymetli öğretmenlerimizle birlikte gerçekleştirdi.

 “Siirt İnovasyon Hareketi” sloganıyla hayata geçen ve geleceğin inovatörlerinin yetişmesine imkân tanıyacak olan”Siirt Sosyal Yaşam ve İnovasyon Merkezi” bünyesinde açılan atölyeleri gezerek inceleyen Vali Kızılkaya, Merkezin, Siirt ve ilçelerindeki öğrenciler, öğretmenler, gençler ve vatandaşlara yönelik olarak tasarlandığını, Robotik Kodlama ve Bilişim Atölyesi, Kütüphane, 3D Tasarım ve Çalıştay Salonu olarak hizmet verdiğini, bu merkezden yetişen çocuklarımızın ve gençlerimizin kişisel gelişimlerine olumlu katkılar sağlanacağına yürekten inandığını belirterek, emeği geçen tüm kişi ve kuruluşlara teşekkür etti.

 Siirt İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Dicle Kalkınma Ajansı işbirliğiyle gerçekleşen Siirt Sosyal Yaşam ve İnovasyon Merkezi ilimizde eksikliği hissedilen birçok alanda vatandaşların ihtiyaçlarını karşılama imkânı sunuyor. Siirt Sosyal Yaşam ve İnovasyon Merkezi adı verilen projeyle il merkezi ve ilçelerde bulunan örgün ve yaygın eğitim sürecinde bulunan tüm öğrencilerimize Robotik ve Kodlama, Arduino, 3D Tasarımı, Kütüphane, Çalıştay Salonu ve bireysel çalışma atölyesi hizmeti verilecek. Öğrencilerin yenilikçilik ve girişimcilik alanlarındaki kabiliyetlerini artırmak, buna yönelik altyapılarını ve hizmet modellerini geliştirmek amacıyla hayata geçirilen “Siirt Sosyal Yaşam ve İnovasyon Merkezi” projesiyle bu alana önemli katkılar sunulması hedefleniyor.

 Kurulumu gerçekleşen merkez kapsamında öğretmen ve öğrencilere yönelik; Kodlama Temel Becerileri, Ardunio Uygulama Eğitimleri, 3D Tasarım ve Modelleme Eğitimleri, App Invertor ile Mobil Uygulama Eğitimleri, Yapay Zeka Eğitimleri, Siber Güvenlik Eğitimleri, Mesleki Gelişim Eğitimleri ile Proje Yazma Eğitimleri verilecek.

Scroll to Top